0

První půjčka, jak postupovat?

10. 08. 2016 / Půjčky

Půjčujete si poprvé? Poradíme vám jak postupovat a čemu se vyvarovat.

První půjčka

Velká skupina lidí je k půjčkám velmi skeptická a nevěří jim. Proč tomu tak je? Slyšíme to ze všech stran. Všichni co nabízejí, poskytují nebo inzerují půjčky jsou podvodníci, ale pravda je opravdu jiná. Pohled těchto lidí je velmi zktreslený, ale jo to způsobené tím, že v ČR je přes 50 000 poskytovatelů nebankovních půjček. Hlavní problém je ten, že mnoho občanů naletí na špek soukromým osobám nepřečtou si dostatečně smlouvu a ve výsledku nevědí co podepisují. Dalším faktorem je, že lidé neumí hospodařit se svými penězi. Klasický model české domácnosti je, že jakmile přijde výplata tak si "žijeme jako pánové" ale za pár dní veškeré peníze utratíme a nevíme, co dál. Půjčujte si jen na věci, které nutně potřebujete. Nevyhazujte peníze z okna. V České republice je mnoho férových poskytovatelů nebankovních služel, jen si je stačí vybrat ty správné.

 

Postup

Pokud jste se rozhodli pro online nebankovní půjčku tak je postup velmi jednoduchý. Stačí navštívit stránky, například Creditka.cz, což je rychlá online půjčka bez doložení příjmu. Přímo na webu si můžete přečíst mnoho zajímavých informací. Nahoře najdete posivník, kde zadáte kolik si chcete půjčit, od 500 Kč do 4500 Kč. Na druhém pousvníku je doba splatnosti půjčky. Vyberete si od 1 do 30 dnů. Poté vyplníte jméno, email a telefon a kliknete na odeslat. Měl vy vám načíst druhý formulář, který je trochu delší, ale nemusíte mít obavy, žádost o půjčku není závazná a vaše data jsou použity jen za účelem poskytnutí půjčky. Ve formuláři vyplníte adresu trvalého bydliště, bankovní účet a zdroj příjmu. U příjmu se zastavíme, dokládat ho nemusíte, ale v žádosti je potřeba nějaký uvést. Je na výběr z mnoha možností jako: Práce na plný úvazek, práce na částečný úvazek, brigáda, OSVČ, student, mateřská dovolená, důchod, invalidní důchod, sociální dávky nebo nezaměstnaný. Pokud žádný příjem nemáte můžete ještě uvést úspory nebo jiné. Pokud udáte jakoukoli možnost, ze zde zmíněných máte velkou šanci, že půjčku získáte. Po vyplnění zbylých informací kliknete na půjčit ihned. Je možné, že budete přesměrováni na jiný web, ale nebojte, vaše žádost je nyní v systému. Teď stačí jen vyčkat pár minut a budete kontaktováni s nabídkou půjčky, kterou nemusíte (pokud nechcete) přijímat. Velmi často se stává, že ihned po odeslání dostanete informace o schválení rychlé půjčky. V tuto chvíli Vám dorazí všechny informace na email a popřípadě vám budou volat. Ihned poté vám zašlou peníze na váš účet a vy je můžete čerpat.

 

Co budu potřebovat abych půjčku získal?  

Získání rchlé půjčky bez registru není nijak těžké, stačí splňovat toto:

  • Být starší osmnácti let
  • Být občanem ČR
  • Mít vlastní účet na vaše jméno

 

Nezobrazuje se mi formulář, co mám dělat?

Pokud vám něco nefubguje nebo bblne tak se obraťte na online podporu, která je online 24/7. Mnoho poskytovatelů má speciální telefoní číslo, kam stačí zavolat a oni vám pomohou (číslo je většinou zdarma).

 

Po schválení žádosti po mně vyžadují, abych převedl 1,- Proč?

Dobrá otázka, mnoho lidí se na toto ptá. 1,- se převádí až poté, co byla vaše půjčka schválená. Jedná se o vertifikační poplatek, který ověří, že účet na který bude zaslána hotovost je opravdu Váš. Mnoho poskytovatelů už tuto platbu nepožaduje. 

 

Jsem maminka na mateřské dovolené, mohu také získat půjčku?

Ano, většina nebankovních poskytovatelů nabízí půjčky i maminkám na mateřské dovolené.

 

Bude někdo volat do zaměstnání?

Ačkoli se uvádí číslo na vašeho zaměstnavatele ve většíně případů do práce nevolají. Nejedná se o příliš důležitou informaci. Většina poskytovatelů nebankovních půjček se snaží být, co nejvíce diskrétní a schovívaví.

 

Mohu si půjčit déle než na 30 dnů?

Ano můžete, téměž každá nebankovní půjčka se dá prodloužit. Většinou od 60-90 dnů.

 

Chtějí po mně doložit příjem, jak to udělám?

Příjem většinou dokládat nemusíte, jedná se o půjčky před výplatou a půjčky do 5000. Pokud si půjčujete větší obnos peněz mohou po Vás vyžadovat doložení příjmu, ale nemusíte mít strach. Stačí doložit výplatní pásku nebo výpis z účtu, obojí jednoduše zašlete na kontakt, který Vám uvede poskytovatel.

 

Jak půjčku splatím?

Po uplynutí doby splatnosti jednoduše převede peníze na účet, který vám bude zmíněn a zaslán v informacích. Pokud s tím budete mít problém lze domluvit jiné podmínky.

 

 Nemohu půjčku splatit, co mám dělat?

Předtím nežli si vezmete svoji první půjčku si dobře rozmyslete, zda li budete vůbec schopni takovou částku splatit. Mnoho poskytovatelů nabízí odložení splátek nebo individuální přístup.

 

Kde si vzít svou první půjčku?

Pokud máte zájemo malou půjčku do výplaty určitě zkuste MicroCredit.cz. Nebankovní půjčka bez registru od 500 Kč do 4500 Kč. Je to příliš malá částka? Vyzkoušejte XXLcredit.cz nebankovní půjčka bez náhledu do registru a skrytých poplatků od 10 000 až do 300 000 na 72 měsíců. Obě nabídky jsou nezávazné.